شنبه 29 شهريور ماه 1399
  ورود به سیستم کاربری شرکت Bellff
آدرس ایمیل رمز عبور
   برای عضو شدن اینجارا کلیک کنید
                                          
                                                  

درباره شرکت بل

 شرکت بل به عنوان یک شرکت با مدیریت خصوصی و مدرن و با در اختیار داشتن ماشین آلات تولید کاملا" اتوماتیک، در جایگاهی قرار دارد که می تواند بهترین سرویس و محصولات را در مقایسه با رقبای خود به مشتریان ارایه دهد. کارخانجات ما در امریکا، اروپا، کانادا، مکزیک و آسیا ، انعطاف پذیری بسیار خوبی را در سطح بازار جهانی به ما می دهد و ما را قادر می سازد تا سریعترین خدمات را به مشتریان عرضه کنیم. "هدف ما کمک به شما برای آوردن محصولات موفق به بازار است.

شرکت بل در سال 1829 تاسیس شد. این شرکت توسط ویلیام م. بل در شهر شیکاگو آغاز به کار کرد. ویلیام بل در رشته ی شیمی اسانسها فارغ التحصیل شده بود. او اولین اسانسهای خود را برای صنایع شیرینی و شکلات به بازار عرضه کرد و با توجه به استعداد و سلیقه ی ذاتی که در زمینه ی ساخت اسانس داشت ، خیلی زود توانست سهم قابل توجهی از بازار را به خود اختصاص دهد. پس از مدتی با توجه به تقاضای بسیار زیاد بازار، این شرکت اقدام به گسترش و توسعه ی تولیدات خود نمود. اولین کارخانه ی صنعتی بل در شهر شیکاگو که در آن زمان به پایتخت شیرینی و شکلات دنیا معروف بود، ساخته شد.ویلیام بل، اسانسهای بسیار موفقی برای نوشیدنیهای حاوی آب پنیر نیز ابداع کرد که قادر بودند طعم ناخوشایند آب پنیر را پوشش داده و آن را به یک نوشیدنی بسیار مغذی و خوش طعم تبدیل کند.اسانسهای بل به عنوان اولین اسانسها در صنعت کارامل و مارشمالوی امریکا مورد استفاده قرار گرفتند که تا امروز نیز ادامه دارد.


                                                


تاریخچه ی علمی شرکت اسانسهای بل:


شرکت بل، خانه ی قدیمی ترین کتابخانه ی شیمی دنیا می باشد. کتابخانه ی شیمل، کلکسیونی از قدیمی ترین و مهمترین کتابهایی است که در زمینه ی شیمی و صنعت اسانس منتشر شده است.فعالیتهای علمی انجام شده در شرکت بل، پایه و اساس تکنولوژی است که امروزه در صنعت اسانس مورد استفاده قرار می گیرد.کارهایی مانند " دائره المعارف اسانسهای روغنی" که در سال 1899 توسط دکتر گیلدمایستر و دکتر هافمن تالیف شد و " تئوری استخراج و جداسازی اسانسهای روغنی به روش تقطیر" که توسط دکتر کارل و. در 1908 به چاپ رسید، تبدیل شدند به استانداردهایی برای تولید و استفاده ی این محصولات.دستاوردهای بسیار مهم و منحصر به فرد در زمینه ی " شیمی ترپن ها " توسط دکتر اتو والاش، باعث شدند تا ایشان جایزه ی نوبل شیمی را در سال 1910 دریافت نمایند.شرکت بل در ادامه ی طرح توسعه ی خود اقدام به خرید شرکتهای بزرگی از جمله شیمل، ما اومی، استپان و سن فلور که شاخه ی اسانس شرکت نستله می باشد ، نمود. امروزه شرکت بل در نقاط مختلف دنیا به تولید و ارائه ی خدمات در زمینه ی اسانس و عطر مشغول می باشد.
صفحه اصلی
اسانسهای خوراکی
آرایشی بهداشتی
خدمات
درباره ما
درباره کتابخانه
درخواست نمونه

توضیحات| تماس با ما | درباره ما        
 © Bell Flavors & Fragrances, All Rights Reserved, 2010